S týmto zdrojom tepla môžete pustiť rastúce ceny energií z hlavy

Starostí spojených s rastom cien zemného plynu, uhlia, dreva a ďalších energetických komodít vás spoľahlivo zbavia tepelné čerpadlá. S týmto zdrojom tepla sa stanete „imúnny“ voči výkyvom cien, nedostupnosti či zhoršenej kvalite palív.

S týmto zdrojom tepla môžete pustiť rastúce ceny energií z hlavy
(zdroj: Shutterstock.com)

Tepelné čerpadlá sú dlhodobo najúspornejším zdrojom tepla. Dnes, v čase raketovo rastúcich cien energetických komodít potom ekonomickosť prevádzky tepelných čerpadiel vyniká ešte viac, viď porovnanie nákladov na prevádzku jednotlivých zdrojov tepla na webe tzb-info.cz. Čo stojí za veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi tepelných čerpadiel? Sú to najmä tieto dôvody:

• Tepelné čerpadlá využívajú na výrobu tepla geotermálnu energiu a vonkajší vzduch, t. j. komodity, ktoré sú dostupné v prakticky neobmedzenom množstve zadarmo.
• Tepelné čerpadlá majú veľmi vysokú efektivitu prevádzky, t. j. vyrobia násobne viac energie, než koľko spotrebujú na svoju prevádzku.
• Tepelné čerpadlá majú dlhú životnosť, s modernými jednotkami sú spojené minimálne požiadavky na pravidelný servis, údržbu apod.

Čo v kalkulačke na webe tzb-info.cz nenájdete sú:
• Úspora času spojená so zaistením a uložením paliva.
• Finančná a priestorová úspora spojená s tým, že pre tepelné čerpadlá nie je nutné skladovať palivá pod prístreškom.
• Úspora času spojená s absenciou povinnosti do tepelných čerpadiel prikladať.
• Časová úspora spojená s „vykurovaním“.
• Niektoré typy tepelných čerpadiel sú schopné zaistiť teplo aj teplú vodu, nie je potrebné kombinovať viac zdrojov energií.

Ďalšie výhody tepelných čerpadiel sú závislé od toho, pre aký typ čerpadla sa rozhodnete, viď. táto stránka webu spoločnosti IVT s.r.o.: typy tepelných čerpadiel.

Pokiaľ teda hľadáte zdroj tepla a teplej vody, tepelné čerpadlá by pre vás mali byť voľbou číslo jedna. Z ponuky tepelných čerpadiel dostupných v tuzemsku si vyberie každý, či už majiteľ malého rekreačného objektu alebo veľkého bytového domu.

Komerčný článok