Ktorý typ ubytovania zvoliť ak sa chystáte na výlet po Slovensku?

Chystáte sa na výlet, dovolenku či zájazd po Slovensku a hľadáte vhodné ubytovanie? Kedy radšej zvoliť hotely a naopak kedy prenájom cez AirBnB, prípadne prenájom chaty alebo využiť formy netradičného ubytovania? Každá z možností je odlišná a má svoje výhody a nevýhody. Ktoré to sú?

Ktorý typ ubytovania zvoliť ak sa chystáte na výlet po Slovensku?
(zdroj: Pixabay.com)

Skutočná voľba ubytovania v prvom rade závisí od typu zážitku, ktorý chcete zažiť a aké predstavy máte o vašej dovolenke. Rovnako to, či celý pobyt strávite v jednom zariadení alebo sa plánujete presúvať medzi jednotlivými mestami. Preto ak plánujete kam výlet na Strednom Slovensku, Východnom alebo Západnom Slovensku prečítajte si hlavné rozdiely medzi jednotlivými ubytovaniami a rozhodnite sa podľa vlastných preferencií.

AirBnB

Ide o novodobý typ ubytovania, ktoré poskytujú súkromné osoby, ktoré majú v byte voľné izby alebo aj celý byt či dom. Aké sú jeho výhody? Sú cenovo prijateľnejšie, je to vhodná forma na dlhší pobyt, častokrát majitelia poskytujú aj netradičné formy ubytovania, oproti hotelom dodávajú pocit domova a navyše môžete spoznať nových ľudí. Nevýhodou môže byť vzdialenosť od centra či absencia zákazníckeho servisu.

Hotely

Na Slovensku nájdete množstvo hotelov či penziónov, ktoré sa pohybujú v rôznych cenových hladinách. Vybrať si môžete z pestrej ponuky, no nevyberajte si len na základe počtu hviezdičiek, pretože tie neodrážajú kvalitu služieb, ale minimálny rozsah poskytovania služieb. Medzi hlavné výhody hotela patrí 24/7 zákaznícky servis, vybavenie hotela ako napr. wellness či detské kútiky, čo ocenia najmä ľudia, ktorí sa chystajú na výlety s deťmi. Nevýhodou môže byť cenová relácia, množstvo turistov či nedostatočný priestor na súkromie.

Prenájom chaty

Ak ste nadšencom turistiky a premýšľate kam na výlet do prírody, kde sa dá aj ubytovať, tak je prenájom chaty tá najlepšia voľba. V blízkosti prírody nájdete veľké množstvo chát, ktoré sú vhodné pre väčšie skupiny ľudí, ale samozrejme aj pre rodiny s deťmi či páry. Poskytujú súkromie, príjemné prostredie v lone prírody a sú cenovo dostupné.

Komerčný článok