Ako sa zbaviť svalovice? Overené rady a tipy

Poznáte to. Po intenzívnejšom cvičení alebo keď sa rozhodnete pre cvičenie po dlhšom čase, tak vás na druhý deň prekvapí nepríjemná bolesť svalov, čiže svalovica. Buď si to musíte pár dní pretrpieť alebo môžete vyskúšať overené tipy, ktoré nájdete v tomto článku. Ak cvičíte pravidelne, tak vás bolesť môže obmedzovať v ďalšom cvičení.

Ako sa zbaviť svalovice? Overené rady a tipy (Foto: unsplash.com)

Prečo máte svalovicu?

Aj keď ste už na cvičenie možno zvyknutí, nezanedbávate strečing a aj napriek tomu máte svalovicu, ako je to možné? Je to spôsobené tým, že ste niektoré časti tela preťažili a na svaloch sa vytvorili mikrotrhliny a zápaly, ktoré sa po čase regenerujú. Najhoršie, čo môžete počas svalovice urobiť, je prestať sa hýbať. Ak máte napríklad svalovicu na nohách, tak sa pri ďalšom tréningu zamerajte na brucho alebo ruky.

Ako sa jej zbaviť

Čo vám môže pomôcť, je dobrá masáž častí tela, ktoré vás bolia. Pomôcť môže aj chladivý gél, ktorý použite na namáhané miesta. Ideálna je konská masť alebo chladivá masť z mäty. Z vitamínov a minerálov je na svalovicu najlepšie použiť magnézium, o tom ste už pravdepodobne aj počuli. Predísť svalovici môžete aj vyššou dávkou vitamínu C, zinku alebo vitamínu E. Po cvičení by ste si mali dopriať poriadnu stravu, čo množstvo ľudí nerobí, hlavne ak sa pokúšajú o zníženie hmotnosti.