Čo by ste mali vedieť o vstavaných skriniach predtým, než si ich zaobstaráte

Vstavané skrine jednoznačne patria k obľúbenému typu nábytku. Sú praktické a zároveň pôsobia v interiéri štýlovo. Na druhej strane, investujete do nich pomerne veľa, takže je dôležité, aby ste zistili všetky ich výhody a nevýhody, jednoducho si treba o nich naštudovať čo najviac. A aby sme vám s tým trochu pomohli, tak máme pre vás tie základné informácie, ktoré sú pri nákupe nevyhnutné.

Čo by ste mali vedieť o vstavaných skriniach predtým, než si ich zaobstaráte (Foto: unsplash.com)

Čo sú vstavané skrine, aké sú ich výhody a nevýhody

Ako rozlíšite vstavanú skriňu od tej klasickej a prečo je tento typ nábytku drahší? Už názov hovorí o tom, že tieto skrine sú pevne spojené s priestorom, tvorí jeho súčasť a nie je to samostatne stojaci kus nábytku. Bývajú spojené so stenou, stropom alebo podlahou. Vždy je táto skriňa dodávaná na mieru, aby vám v interiéri sedela. S tým sa spájajú jej výhody a nevýhody.

Výhodou je, že je táto skriňa navrhovaná presne pre vás – na mieru. Bude vám sedieť aj v priestore, kde napríklad nemáte dostatok miesta alebo majú steny neobvyklé tvary. Maximálne tým využijete potenciál priestoru v danej miestnosti. Vďaka návrhu na mieru si viete prispôsobiť aj interiér skrine. Medzi nevýhody patrí to, že ju nemôžete len tak ľahko predať, pretože je prispôsobená presne špecifickým rozmerom a interiéru. Rovnako s ňou nemôžete manipulovať a presúvať ju.

Voľba dizajnu

Aký dizajn odporúčame zvoliť? Každý má iný vkus a neexistuje presný návod na výber vstavanej skrine. Zásadným pravidlom je, aby skriňa sedela ku zvyšku interiéru a doplnkov. Ak už máte v priestore nejaký nábytok, tak by ste mali zvoliť rovnaký alebo aspoň podobný materiál a farbu. Správny výber vstavanej skrine by mal v sebe kombinovať ergonómiu, praktickosť a dostatok priestoru na uskladnenie oblečenia, prípadne aj ďalších vecí.