Jednoduché tipy a triky, ako si zariadiť malú spálňu

Zariaďovanie interiérových priestorov patrí medzi tie príjemné činnosti. Po výraznejších stavebných zásahoch je to možnosť naplno sa realizovať a zútulniť si tak svoj domov.

Jednoduché tipy a triky, ako si zariadiť malú spálňu
Jednoduché tipy a triky, ako si zariadiť malú spálňu (zdroj: Shutterstock.com)

Ak ale nedisponujete veľkými miestnosťami, zariaďovanie vám môže spôsobiť menšie komplikácie. Zmestiť všetko potrebné a zároveň sa cítiť príjemne v danej miestnosti vyžaduje dôkladné vyberanie nábytku a bytových doplnkov.

Ak plánujete zariaďovať malú spálňu, ponúkame vám jednoduché tipy a triky.

Masívna posteľ v bledom prevedení

Najdôležitejšou časťou spálne je posteľ. Bez nej by spálňa jednoducho nebola spálňou.
Pri jej výbere je potrebné zohľadňovať predovšetkým materiál. Čo sa týka veľkostí, budete mať na výber z dvoch veľkostí – 180×200 a 160×200. V menšej spálni oceníte práve menší rozmer, aj keď výrazný rozdiel vo veľkosti nie je. V malej spálni však aj tento minimálny rozdiel uvidíte.

Do malej spálne sa nemusíte báť dať masívnu posteľ. Uprednostnite masívnu posteľ so základnými roštami, ideálne v svetlohnedej farbe. Takýto farebný odtieň postele tak bude perfektne ladiť so svetlejšou podlahou. Svetlejšia podlaha je v spálni vítaná, nakoľko opticky nezmenšuje priestor. V prípade, že sa rozhodnete meniť aj podlahy, pozrite si moderné podlahy skladom a možno tam nájdete také podlahy, ktoré by sa vám hodili do spálne.

Závesné police

Nočné stolíky a komody nemajú v malých spálňach miesto a preto ak potrebujete úložný priestor, ale komody a nočné stolíky sa vám do spálne nezmestia, umiestnite si do spálne závesné police. Rôzne dizajnové police poskytnú úložný priestor na všetky drobnosti. Veľmi pekne vyniknú police v tvare včelieho plástu alebo napríklad asymetrické police vyrobené z laminátovej dosky.

Vstavané skrine na mieru

Úložný priestor potrebujeme aj na oblečenie. Odporúčame vám preto práve kvôli menším rozmerom miestnosti dať si vyrobiť v rovnakom farebnom prevedení v akom máte manželskú posteľ aj vstavané skrine. Ak je možnosť, úložný priestor na oblečenie majte v inej miestnosti, ale ak nie je iná možnosť, dajte si vyrobiť vstavanú skriňu, poprípade si kúpte rohovú šatníkovú skriňu. Pozor však dajte na dvere, aby sa dali otvoriť. Dôležité to je pre to, aby ste ich neobúchali pri otváraní skrine. Predajne majú viaceré dvere skladom, ale určite si nechcete dvere zničiť práve pri otváraní šatníkovej skrine.

Komerčný článok