Termovízia – skvelá pomôcka nielen pre poľovníkov, ale aj pre vášnivých pozorovateľov lesnej zveri

Práca poľovníkov je aj napriek tomu, že vyzerá jednoducho, náročná. Náplňou práce poľovníkov nie je len odstrel zveri, ako si mnohí ľudia myslia, ale aj ochrana poľnohospodárskych plodín, polí a agrokultúr, sčítavanie zveri, prikrmovanie zveri v čase núdze (najmä cez zimu), ale aj udržiavanie zdravej populácie zveri (zisťovanie zdravotného stavu). Ochrana lesa, krajiny a populácie zveri je náplňou práce poľovníkov.

Termovízia – skvelá pomôcka nielen pre poľovníkov, ale aj pre vášnivých pozorovateľov lesnej zveri
Termovízia – skvelá pomôcka nielen pre poľovníkov, ale aj pre vášnivých pozorovateľov lesnej zveri (zdroj: Shutterstock.com)

Pri práci potrebuje poľovník poľovnícke vybavenie. Medzi toto poľovnícke vybavenie radíme aj termovízie. Aj keď toto zariadenie využívajú predovšetkým poľovníci, kupujú si ho aj vášniví pozorovatelia lesnej zveri.

Obľúbená termovízia značky Tetrao

K najznámejším a najpredávanejším značkám termovízií patrí značka Tetrao. Konkrétne model Falco G-19 patrí vo svojej kategórii do absolútnej špičky medzi termovíziami. Detekčná vzdialenosť je pri mnohých modeloch tejto značky naozaj veľká, čo pri viacerých iných značkách očakávať nemôžete. Tieto termovízie sú navrhnuté s ohľadom na dosiahnutie maximálneho výkonu pri minimálnej veľkosti a samozrejme aj váhe. Kvalitná termovízia Tetrao Falco práve preto patrí k najpredávanejším, lebo ponúka kvalitné spracovanie tepelného obrazu a zároveň má nízku hmotnosť a menšiu veľkosť v porovnaní s ostatnými.

Čo si všímať pri výbere termovízie?

Ak si budete chcieť kúpiť novú termovíziu, treba si všímať viaceré veci. Môže vás osloviť značka termovízií Pulsar Trail, ktorá patrí medzi najkvalitnejšie značky tejto poľovníckej pomôcky. Treba si však o konkrétnych modeloch zistiť potrebné informácie a až potom ju kupovať.

Pri výbere termovízie zohľadňujte to, či jej telo je dostatočne odolné, či má ergonomický dizajn a či má nízku hmotnosť. Dôležitá je samozrejme aj ostrosť obrazu, a to nielen cez noc, ale aj počas dňa a taktiež aj zoom. Kvalitná termovízia by mala byť vybavená softvérom na optimalizáciu obrazu, ktorý riadi nielen ostrejší obraz, ale aj spotrebu energie.

Komerčný článok