Minimalizmus vo vašom šatníku – ako predísť konzumu a postaviť kreatívny šatník na pár kúskoch?

Módny priemysel je asi jeden z najväčších typov a točí sa v ňom obrovské množstvo peňazí. Reklamy a marketing nás neustále nútia k tomu, aby sme kupovali toho čoraz viac, veď to predsa k životu nevyhnutne potrebujete! No čo tak vyskúšať minimalizmus v šatníku, vystačiť si s pár kúskami a nakupovať oblečenie už len výnimočne?

Minimalizmus vo vašom šatníku – ako predísť konzumu a postaviť kreatívny šatník na pár kúskoch? (Foto: pixabay.com)

Kvalita vs. kvantita

Keď už si budete nakupovať zo šatníka veci alebo si budete triediť tie, čo tam už máte, tak sa rozhodujte aj podľa toho, ako veľmi sú dané kúsky oblečenia kvalitné. Jasné, môžeme mať obľúbené aj menej kvalitné kúsky, no tie nám tak dlho nevydržia a čoskoro ich bude treba nahradiť. Nebojte sa investovať do kvalitných basic kúskov, ktoré si zamilujete a budete nosiť každý deň. 

Stavte na neutrálne farby

Je jasné, že oblečenie výrazných farieb je veľmi ťažko kombinovať medzi sebou. Keď si budete stavať minimalistický šatník, tak by mal byť založený primárne na neutrálnych farbách, či už to budú jemné zemité farby, sivá, biela alebo čierna. Sem – tam sa môže objaviť aj výrazný kúsok, no farby sa snažte do outfitov prinášať hlavne prostredníctvom doplnkov.

80% celoročných kúskov a 20% sezónnych

Minimalistický šatník by sa mal primárne skladať z kúskov, ktoré môžete nosiť celý rok. Svetre, saká, kabáty, nohavice, rifle alebo stredne hrubé šaty. Len 80% kúskov by malo byť takých, ktoré môžete nosiť len v jednej sezóne. To sa týka hlavne typicky letných alebo zimných kúskov, ktoré každý z nás potrebuje.