Stále necvičíte pravidelne? Týchto 6 dôvodov vás presvedčí!

Aj vy ste sa ako malí vyhovárali na základnej škole, že nemôžete cvičiť? Tento trend stále pretrváva a stále viac mladých trávi svoj voľný čas skrolovaním na facebooku, instagrame či hraním hier s virtuálnymi kamarátmi. Bezpochyby je to zaujímavá činnosť, no hovorí sa, že „nečinné sedenie“ je rovnako škodlivé ako fajčenie. Nie je toto dosť dobrý dôvod na nejaký pohyb?

Stále necvičíte pravidelne? Týchto 6 dôvodov vás presvedčí!
Stále necvičíte pravidelne? Týchto 6 dôvodov vás presvedčí! (zdroj: unsplash.com)

Človek je síce lenivý tvor, ale od narodenia sme pripravení na pohyb a aktivitu. Je potrebné si len nájsť tú správnu motiváciu a druh, ktorý nás bude baviť, či dokonca napĺňať.

Každého baví niečo iné, no my vám dnes týmto článkom pripomenieme, prečo je vlastne športovať a hýbať sa tak dôležité:

Kondička – máte problém dobehnúť k zatvárajúcim sa dverám autobusu a keď sa vám to podarí fučíte ako lokomotíva? Pravidelným cvičením (aspoň 2-3 krát do týždňa) sa upraví dýchanie a tým aj kapacita pľúc.

Mentálne zdravie – je dokázané, že cvičením sa odbúrava stres, teda šport na nás pôsobí ako preventívny anti-stres faktor. Pri vykonávaní športu sa vylučuje hormón endorfín, ktorý nám pomáha cítiť sa lepšie. Ak vás predsa len niečo rozhádže, dobrý tréning to upraví.

Fyzické zdravie – športom k zdravým kostiam, kĺbom a pevnejším svalom. Uvidíte, že vás už nič nebude bolieť a budete sa cítiť neporovnateľne lepšie.

Lepší spánok – stačí si to overiť. Ak trpíte problémami so spánkom, skúste sa začať hýbať. Zmeny uvidíte takmer okamžite.

Spomaľuje starnutie – športovaním sa okysličuje i pleť, ktorá vyzerá mladšie a pevnejšie. Nemusíme teda míňať desiatky eur na eco-bio-raw krémy.

Budete sexy – zlepšenie vzhľadu či sexuálneho života – pravidelným športom si vyformujete peknú postavu a prekrvíte celé telo.