3 kroky ako na Vianoce s úsmevom, ktoré naozaj fungujú

Chcete si tento rok užiť Vianoce v pokoji, bez zbytočných stresov, obklopení iba ľuďmi, vecami a činnosťami, ktoré sú pre vás naozaj dôležité? Skrátka s úsmevom? Poradíme vám, ako na to.

3 kroky ako na Vianoce s úsmevom, ktoré naozaj fungujú
3 kroky ako na Vianoce s úsmevom, ktoré naozaj fungujú (zdroj: unsplash.com)

1. Majte plán

Poznáte ten skvelý pocit, keď si môžete odškrtnúť hotovú úlohu? V predvianočnom čase to platí dvakrát. Keď neviete, kde vám hlava stojí, pohľad do plánu vám vráti myšlienky na správnu koľaj. Nemusíte vymýšľať úlohy každý deň znova. Vďaka plánu presne viete, čo a kedy urobiť, aby ste do Vianoc všetko stihli. Môžete si urobiť jeden veľký vianočný plán alebo si vyrobiť viac menších na upratovanie, pečenie i nákup darčekov.

2. Nepreháňajte to s upratovaním

Áno, je krásne, keď máte na Štedrý deň celý byt či dom tak vyupratovaný, až sa každý milimeter nábytku leskne, no to všetko nestojí za ten stres. Uvedomte si ale, čo je pre vás naozaj dôležité. Ak namiesto nablýskaného porcelánu radšej trávite čas s rodinou, prispôsobte tomu svoj plán príprav.

3. Každý večer buďte za niečo vďační

Kvôli predvianočnému zhonu väčšinou často nadávame na množstvo práce s upratovaním, pečením alebo nákupmi. Neuvedomujeme si preto, že ak máme domov, ktorý môžeme upratovať a rodinu, pre ktorú pečieme a zháňame darčeky, máme obrovské šťastie. Skúste sa preto každý večer zamyslieť nad uplynulým dňom a zapíšte si do denníka alebo kalendára tri veci, ktoré vám urobili radosť alebo za ktoré ste vďační. Garantujeme, že pôjdete spať s úsmevom.