Výber obkladačiek do kúpeľne – čomu sa treba vyhnúť?

Keď si zariaďujete kúpeľňu, tak nemyslíte len na tú estetickú stránku, ale aj na funkčnosť jednotlivých častí. Výber obkladu je jednou z najzaujímavejších činností, pretože vďaka nemu dostane kúpeľňa úplne iný nádych. No práve v tejto oblasti urobíme množstvo chýb, ktoré po čase oľutujeme. Čomu by ste sa mali vyhnúť a na čo si dať pozor pri výbere obkladu do kúpeľne?

Výber obkladačiek do kúpeľne – čomu sa treba vyhnúť? (Foto: unsplash.com)

Nakupovanie online

Na internete teraz kúpite naozaj všetko – od oblečenia, cez elektroniku až po obklady do kúpeľne. Naláka vás hlavne to, že online majú predajcovia širší výber, než priamo na predajni. Vyhľadáte si, čo sa vám páči na obrázku, objednáte si množstvo, aké potrebujete a keď vám obklad dorazí domov, tak sa iba čudujete, čo vám prišlo.

Pri nakupovaní obkladu máte dve možnosti – buď sa uskromníte s tým, čo majú na predajni alebo si vyberiete online, no najprv si objednáte len vzorku. Obklad si ohmatáte, zistíte skutočnú farbu, hrúbku aj textúru dlaždice. Takto budete mať istotu, že si nekupujete mačku vo vreci a že sa vám bude obklad do kúpeľne hodiť.

Zlé množstvo

Najhoršie, čo sa vám pri obklade do kúpeľne môže stať, je nesprávne vypočítané množstvo. Jednoducho zistíte, že je obkladu málo. Niekedy sa stáva, že presne rovnaký obklad už nenájdete a vtedy nastáva najväčší problém. Okrem presného množstva by ste si pri nákupe mali zarátať aj menšiu rezervu, aspoň 10 %. Tá vám poslúži vtedy, ak sa vám niektoré dlaždice zlomia, prasknú alebo ich budete musiteť rozrezať na menšie časti. Najlepšie je kúpiť celý obklad naraz a máte menej starostí.